з 17 жовтня в Планеті Кіно

Наступним фільмом ретроспективи KyivMusicFilm та Планети Кіно стане стрічка «Володар перснів: хранителі персня» — першого фільму з легендарної трилогії Джона Р.Р. Толкіна. Яскрава екранізація його фентезі-роману стала однією з найуспішніших робіт в історії сучасного кінематографа. Стрічка отримала чотири премії «Оскар» і 68 інших нагород та була представлена у 81 номінації.

«Володар перснів: хранителі персня» став чимось більшим, ніж просто класним фільмом. Це стрічка, що випередила свій час і на початку 2000-х здавалась абсолютно інопланетною. Вона прогнозовано залишила по собі неабияку культурну спадщину — згадати хоча б поняття «Мордор» та «Око Саурона», які завдяки фільму назавжди увійшли у нашу повсякденність.

 Темний володар Саурон виковує магічний перстень Всевладдя, якому під силу підкорити всі народи. Але в одній із битв він втрачає перстень, який через багато років потрапляє до рук одного з представників народу гобітів — Більбо Беґінса. Про свою знахідку він розповідає своєму давньому другові – чарівнику Ґендальфу. Виявляється, що багато років тому він належав Сауронові, а своєму володарю перстень дає безкінечну владу й могутність. І тепер старий господар має намір його повернути, щоб стати владикою Середзем’я. Щоб цього не сталося, перстень потрібно знищити, але зробити це зовсім непросто.

Хронометраж: 228 хвилин

Країна: Нова Зеландія, США

Рік виробництва: 2001

Тип: Ігровий, повнометражний

Фільм субтитрований українською мовою