Документальний фільм «Matangi/Maya/M.I.A.»

14 грудня,  Кінотеатр Київ

  • Країна, рік: США та Великобританія, 2018
  • Мовою оригіналу з українськими субтитрами
  • Трейлер
  • Для преси

M.I.A. була маленькою біженкою зі Шрі-Ланки, коли разом із матір’ю, братами й сестрами опинилася в Лондоні. Її батько, засновник руху за незалежність тамілів, у цей час вів запеклу боротьбу, а вона згодом передала вітання цьому періоду в кліпі «Borders» і успадкувала від батька право називатися однією із найбільш непримиренних активісток вже в світі музики.

Перші пісні, перші танці, перші леґінси, перше хоум-відео. Усе це якимось дивом вціліло в домашніх VHS-архівах Майї (а точніше, Матанґі Арулпрагасам), які вона віддала своєму однокурснику з коледжу Saint Martins Стіву Ловеріджу разом зі своїми вже «режисерськими» зйомками Діпло, що жує гумку, її студентським побутом та іншими безцінними. Стів слідував за Майєю по всьому світу, знімав концерти й епізоди з сім’єю, щоб перетворити 7 тисяч годин відео на півторагодинний фільм, який вже встиг отримати приз на фестивалі Санденс, і, головне, вхопив суть: у її бунтарства завжди були вагомі причини, а у вигадливих психоделічних вбрань — коріння.

У картині є й расистський скандал з The New York Times, і виступ на Супербоулі з Мадонною, коли Майя показала в камеру «фак», і те, чим це для неї обернулося. Цікаво, що Майя спочатку хотіла стати режисеркою документалісткою, але її тамільська тітка дала їй єдино правильну пораду – співати в унісон зі своєю душею. Bad girls do it well.

чекай у жовтні
📍 незабаром
🎟️ незабаром