Лондонський королівський балет: Лебедине Озеро

Дата релізу: 18 липня 2018

Починаючи з 1934 року, “Лебедине озеро” займає особливе місце в репертуарі Королівського балету. В цьому сезоні Королівський балет створює нову постановку з додатковою хореографією запрошеного артиста Ліама Скарлетта.

Залишившись вірним тексту Петіпи та Іванова, Скарлетт переосмислює саму постановку цього класичного балету в співпраці з дизайнером Джоном Макфарленом. Під час полювання принц Зіґфрид натрапляє на зграю лебедів. Коли один з лебедів перетворюється на красуню Одетту, він уже не в змозі відвести погляд. Але на ній лежить закляття: вона лише вночі обертається людиною. “Лебедине озеро” — це перший балет Чайковського.

З огляду на його нинішній статус, напевно, найулюбленішого класичного балету, складно уявити, що його прем’єра в 1877 році була вкрай невдалою. Завдяки твору Маріуса Петіпи та Льва Іванова, написаному в 1895 році, “Лебедине озеро” долучилося до популярної культури. Цим успіхом воно завдячує не тільки піднесеній, витонченій музиці Чайковського, а й приголомшливому хореографічному контрасту між сценами в королівському палаці та ліричними — на березі озера.

Хореограф — Маріус Петіпа та Лев Іванов

Додаткові хореографи: Ліам Скарлетт та Фредерік Ештон

Композитор — Петро Ілліч Чайковський

Хронометраж: 3 години 25 хвилин, 2 антракти

Квикти: kisff.org/swan-lake/

Posted Under