Лондонська королівська опера у кіно: Тоска

Дата релізу: 7 березня 2018

Трейлер: https://youtu.be/p4xBA3TdTFM

Хронометраж196хв

ОПЕРА У ТРЬОХ ДІЯХ ДЖАКОМО ПУЧЧІНІ

«Тоска» — одна з найбільш захопливих опер, що з перших акордів переносить нас у світ, у якому панують політична нестабільність і повсякчасне відчуття загрози.

Вистава Джонатана Кента відтворює на сцені небезпечну й політично нестабільну атмосферу Рима в 1800 році. Шеф поліції Скарпіа, один з найпідступніших лиходіїв опери, безжально переслідує та катує ворогів держави. Його похмура, демонічна музика контрастує з ліричними мелодіями коханців-ідеалістів — Тоски і Каварадоссі, які висловлюють свої почуття в піднесених аріях «Vissi d’arte» та «E lucevan le stelle». Драматична опера Пуччіні мала великий успіх на прем’єрі в 1900 році й до сьогодні залишається однією з найбільш репертуарних. Зважаючи на такий захопливий сюжет і чудову музику, інакше й бути не могло.

Осяяна світлом свічок церква, напівтемний кабінет Скарпії з його потайною кімнатою тортур, штучний оптимізм італійського світанку — у цій мальовничій постановці візуальна краса та велика кількість деталей врівноважують безжальну напруженість драми з її зловісним фіналом. Ретельно пророблена партитура Пуччіні вирізняється й точністю деталей — від віддалених гарматних пострілів під час “Te Deum” у першій дії до церковних дзвонів і гомону артилерії.

Композитор — Джакомо Пуччіні

Лібрето — Джузеппе Джакоза та Луїджі Ілліка

Режисер — Джонатан Кент

Дизайнер — Пол Браун

Диригент — Ден Еттінджер

Дійові особи та виконавці:

Флорія Тоска — Адріанна Печонка

Маріо Каварадоссі — Джозі Каллея

Барон Скарпіа — Джеральд Фінлі

Сполетті — Аледо Голл

Posted Under