Лондонська королівська опера у кіно: Ріголетто (ROH Live: RIGOLETTO)

Дата: 21 лютого 2018

Хронометраж: 165 хв  (Один антракт)

Дата релізу: 21 лютого 2017

Країна: Велика Британія

Обмеження: 0+

Виробник: The Royal Opera House

Мова: італійська, англійська

Субтитри: українські, англійські

Трейлер: youtube.com/watch?v=6h_vo3Lxnvk

В основі сюжету опери Джузеппе Верді, поставленої Девідом Маквікаром для Королівського оперного театру – тема спокушання невинних. Ріґолетто — придворний блазень герцога Мантуанського — був проклятий батьком однієї з дівчат, яких він спокусив. І коли герцог спокушає дочку Ріґолетто Джильду, здається, що прокляття справджується…

Постановка Девіда Маквікара підкреслює жорстокість, що панує при Мантуанському дворі. Під живі мелодії Верді розчепурені придворні бенкетують і віддаються оргіям. У цій опері лунають музичні шедеври Верді —  усім добре знайома арія Герцога «La donna è mobile», у якій він висловлює свою зневагу до жіночої статі, протяжні ліричні дуети Джільди з Ріґолетто та Герцогом, а також чудовий квартет у третій дії, в якому голоси магічним чином сплітаються в єдине ціле, коли опера вже наближається до свого трагічного фіналу.

У 1855 році Джузеппе Верді написав, що «Ріґолетто» — його найкраща опера. Щоб її поставити, композитору довелося подолати державну цензуру — цензори виступали проти зображення аморального правителя. Тим не менш, прем’єра опери в 1851 році мала величезний успіх. Протягом наступних 10 років її виконували 250 разів, і з того часу вона незмінно залишається однією з найпопулярніших у світі опер.

 

Диригент — Александр Джоел

Дійові особи та виконавці:

Ріґолетто — Дмітрі Платаніас

Джильда — Люсі Кроу

Герцог Мантуанський — Майкл Фабіано

Posted Under